Pro-Bit programska oprema je na podlagi dolgoletnih izkušenj razvil sodoben, preprost, učinkovit in zmogljiv program za vzpostavitev vstopne točke v skladu s predlogom zakona o dolgotrajni oskrbi na podlagi znanih informacij pilotnih projektov integrirane oskrbe.
PRO.4 Dolgotrajna oskrba omogoča:
– evidentiranje vlog,
– razvrščanje vlog,
– izvedba ocenjevalnih kriterijev,
– evidentiranje storitev (v pripravi),
– poročanje (v pripravi).
Program ima odlično zasnovan pregled nad vsemi prejetimi vlogami v povezavi z dokumentnim sistemom, kamor odlagamo prejeto dokumentacijo.
Uporabnikom omogočamo preprosto evidentiranje podatkov, glede na predpisane obrazce in ocenjevalne lestvice upravičenosti do integrirane oskrbe.
Evidentiranje vloge
Osnovna ideja in cilj programa je enostavno, enotno in celovito spremljanje podatkov o prosilcih na podlagi informacij, katere so prosilci podali preko »Vloge za uveljavljanje pravice do integrirane oskrbe«.
V sklopu prejetih vlog je omogočeno evidentiranje:
– osnovnih podatkov prosilca,
– kontaktne osebe,
– izobrazba, status in položaj vlagatelja,
– prejemki in storitve,
– gospodinjstvo in dohodek,
– prejemki in storitve,
– dodajanje prejete dokumentacije v dokumentni sistem,
– trenutno definiran, vendar popolnoma prilagodljiv na želje stranke, sistem statusa posamezne vloge prosilca:
Vnosna maska na prvem koraku krogotoka:
Pri evidentiranju vloge prosilca uporabnike programa vodimo preko predpisanih korakov. Program glede na trenutni status posamezne vloge uporabniku ponuja možnosti, kaj se mora ali se lahko izvede v naslednjem koraku. Koraki so logično predpisani, vendar popolnoma nastavljivi. Nastavljivi so prehodi med vsakim posameznim korakom in pravila (preverjanje pravilnosti vnosov, onemogočanje prehoda za določene – nepooblaščene – uporabnike/skupine, onemogočanje prehoda v kolikor določena polja niso izpolnjena oz. vloga ne dosega določenih pravil).
Pri izvedbi ocenjevanja je na voljo vseh 8 modulov, ki omogočajo vnos podatkov in razvrščanje prosilca glede na ocenjevalne kriterije:
– gibanje,
– kognitivne in komunikacijske sposobnosti,
– vedenje in duševno zdravje,
– sposobnost samooskrbe,
– sposobnost spoprijemanja z boleznijo,
– vsakdanje življenje in socialni stiki,
– aktivnosti izven domačega okolja,
– gospodinjska in druga opravila.
Obarvanost posameznega področja, preventivno prikazuje neizpolnjeno oz. delno izpolnjeno lestvico posameznega modula:
Ko je modul v celoti izpolnjen, se opozorila barva odstrani in se celotna vrstica obarva belo. Aplikacija na podlagi vnosov že sproti sešteva točke posameznega modula + točke, dosežene do vključno tistega modula:
V aplikaciji je vnesen in, na klik razviden, celoten priročnik za uporabo ocenjevalne lestvice. Na posameznem področju modulu, se nam opis lestvice prikaže s klikom na ‘i’:
Enak pregled aplikacija omogoča pri ocenjevanju vsakega posameznega kriterija, da ima ocenjevalec takojšnji vpogled v ocenjevalna pravila posameznega kriterija:
V kolikor ocenjevalec opazi, da je v določenem sklopu popolnoma samostojen, lahko s klikom na naziv stolpca posamezne ocenjevalne tabele, prosilca hitro oceni, da v vseh ocenjevalnih sklopih spada v določen kriterij:
Prehod med moduli se lahko vrši s klikom na posamezno področje, vendar smo, za še lažje vnose ocenjevanja, omogočili hiter prehod med lestvicami, z gumbom ‘Naprej’, ki je postavljen na vsaki lestvici, v spodnjem desnem kotu, da se lahko ocenjevalec osredotoči na ocenjevanje:
Aplikacija nadalje omogoča vnos testiranj, ki jih ocenjevalec izvaja neposredno z uporabnikom:
– Kratek preizkus spoznavnih sposobnosti
– Test risanja ure
– Mini prehranska anamneza
Vsako posamezno področje omogoča nalaganje skeniranega dokumenta ali slike in naslednje funkcionalnosti:
1. Predogled naloženega dokumenta
2. Prenos naloženega dokumenta
3. Ročni vnos točk (največje možno število točk je različno za vsako področje in je že vneseno v aplikaciji)
4. Datum ponovnega testiranja, če je potrebno
5. Opis testiranja
Na posameznem testiranju je takoj razvidno tudi, kdo je testiranje naložil (1) in v primeru napačnega vnosa, je dokument seveda mogoče odstraniti (2):
V zadnjem koraku informacijske vstopne točke, se nam prikaže zavihek ‘Življenjske okoliščine in predvidene storitve’, na katerem je mogoče evidentirati:
– Življenjske okoliščine,
– Mnenje o storitvah e-oskrbe,
– Vnesti priporočene storitve in
– Vpisati dodatne pripombe, ki so pomembne za obravnavo v integrirani oskrbi
Ko VIT ali KIO zaključi z obravnavo prosilca, se vlogo ustrezno razporedi, ali je prositelj sedaj vključen v storitve integrirane oskrbe, ali pa se njegova vloga zaključi. V kolikor je prositelj vključen v storitve IO, se vloga prestavi v področje ‘Upravičeni uporabniki’, kjer ga prevzame KIO:
V sklopu ‘Upravičeni uporabniki’ bo nato koordinator izvedel svojo oceno, določil kratkoročne in dolgoročne cilje in tudi, katere storitve se bodo pri uporabniku izvajale, kdaj se bodo izvajale in kdo jih bo izvajal. Iz tega bo nastal plan planiranih obiskov, katere bodo zaposleni evidentirali na terenu skozi temu-namenjeno mobilno aplikacijo. Evidentiranje bo predvidoma potekalo preko QR kod (možnost tiskanja iz same aplikacije) oz. NFC nalepk.